![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_SB.jpg?v=1778727341&width=1040)
![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette_lens_SB.jpg?v=1753932549&width=800)
![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1DAY_BA_SB.jpg?v=1753932550&width=2000)
![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/BA_SB.jpg?v=1753932550&width=1040)
![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_lp_06.jpg?v=1753932550&width=1040)
![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_brand_tm03.jpg?v=1778727319&width=1040)
Serenity Beige [melange+chouette] | 1day
lenses
DIA 14.5mm
CDIA 14.1mm
| Brand | melange+chouette |
| Series | melange+chouette 1day |
| Replacement | 1day |
| Contents | 10 Lenses |
| Material | HEMA (Hydroxyethyl Methacrylate) |
| DIA | 14.5mm |
| CDIA | 14.1mm |
| Water Content | 38.0% |
| Base Curve | 8.7mm |
| Spec | Moisture-Infused |
| Power Range | ±0.00~ -8.00 |
| Sales Name | MIワンデープラス |
| Medical Device Approval Number | 22500BZX00009A02 |
| Vendor | M.I JAPAN |
| Manufacturer | M.I JAPAN |

![Serenity Beige [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_SB.jpg?v=1778727341&width=1040)
Serenity Beige [melange+chouette] | 1day
Sale price¥2,558

![Serenity Beige [melange+chouette] | 1month](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1month_tm_SB.jpg?v=1778727689&width=200)
![Dusty Amo [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_DA.jpg?v=1778727428&width=1040)
![Dusty Amo [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette_lens_DA.jpg?v=1753932540&width=800)
![Night Nuit [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_NN.jpg?v=1778727397&width=1040)
![Night Nuit [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette_lens_nightnyui.jpg?v=1753932544&width=800)
![Bellage [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_BEL.jpg?v=1778727373&width=1040)
![Bellage [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/Bellage_lens.jpg?v=1753932547&width=800)
![Marie Grace [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette1day_tm_MG.jpg?v=1778727458&width=1040)
![Marie Grace [melange+chouette] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/chouette_lens_MG.jpg?v=1753932531&width=800)