![Melty Time [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/260326_cheritta_MeltyTime.jpg?v=1777260472&width=1040)
![Melty Time [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_MeltyTime.png?v=1777269597&width=1875)
![Melty Time [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/eye_MeltyTime.jpg?v=1777260515&width=1300)
![Melty Time [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/Untitleddesign_1_589e1fdc-100a-4dad-871a-39c02c09a477.png?v=1777260597&width=1080)
Melty Time [Cheritta] | 1day
lenses
DIA 14.2mm
CDIA 13.5mm
| Brand | Cheritta |
| Series | Cheritta 1day |
| Replacement | 1day |
| Contents | 10 Lenses |
| Material | HEMA (Hydroxyethyl Methacrylate) |
| DIA | 14.2mm |
| CDIA | 13.5mm |
| Water Content | 55.0% |
| Base Curve | 8.6mm |
| Spec | UV Protection/Moisture-Infused |
| Power Range | ±0.00~ -8.00 |
| Sales Name | イントロジョ1day55 |
| Medical Device Approval Number | 30500BZI00014000 |
| Vendor | T-Garden |
| Manufacturer | PIA |















![Melty Time [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/260326_cheritta_MeltyTime.jpg?v=1777260472&width=1040)
Melty Time [Cheritta] | 1day
Sale price¥2,525

![Coco Mood [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/260326_cheritta_CocoMood.jpg?v=1777269564&width=1040)
![Coco Mood [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_CocoMood_41cfebb4-f895-4182-bd3f-559a3e1ef003.png?v=1753931460&width=1875)
![Smore Mist [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/260326_cheritta_SmoreMist.jpg?v=1777269550&width=1040)
![Smore Mist [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_SmoreMist.png?v=1753931462&width=1875)
![Baby Greige [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/cheritta25_thum_BabyGrege.jpg?v=1753934463&width=1040)
![Baby Greige [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_babygrege.png?v=1753934463&width=1875)
![Cheek Beige [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/cheritta25_thum_CheekBeige.jpg?v=1753934465&width=1040)
![Cheek Beige [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_cheekbeige.png?v=1753934465&width=1875)
![Cheery Nude [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/cheritta25_thum_CheeryNude.jpg?v=1753934461&width=1040)
![Cheery Nude [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_cheerynude.png?v=1753934461&width=1875)
![Mellow Rose [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/cheritta25_thum_MellowRose.jpg?v=1753934457&width=1040)
![Mellow Rose [Cheritta] | 1day](http://pushcolor.com/cdn/shop/files/lenskira_mellowrose.png?v=1753934458&width=1875)